Zajímavosti

1. června 2007 v 1:00 | adams89 |  Zajímavosti k filmu Spider-man 3

Zajímavosti k filmu Spider-Man 3

Pro roli záporáka Sandmana si režisér vybral Thomase Hadena Churche a herec pak strávil půldruhého roku posilováním, aby se přiblížil kreslené předloze.

Uvést na plátno přesýpacího svalovce Sandmana nebylo vůbec jednoduché. Štáb musel podrobně prozkoumat šestnáct druhů písku a jejich kombinací, aby dokonale poznal jejich vlastnosti, "fotogeničnost" a způsob, jak reagují na světlo, a vybral ten nejvhodnější.

Ve scéně, kdy Spiderman provrtá pěstí Sandmanovu hruď skrz naskrz, zastupoval Maguirea boxer, který se narodil bez pravé ruky - to aby v těle zabořená paže působila co nejpřirozeněji.

Dalšího záporáka (Venoma) vůbec Sam Raimi ve filmu původně nechtěl. Přesvědčil ho až producent a šéf nakladatelství Marvel Avi Arad.

Film v kinech za první víkend v USA vydělal 151 milionů dolarů a tím se v žebříčku návštěvnosti za první víkend dostal na první místo. Za deset dní od premiéry dokázal doma vydělat už 242 milionů dolarů a po celém světě celkem 622 milionů dolarů; čímž se za tu dobu zaplatil víc než dvakrát.
Autor: adams89
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama